KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15707033
nr 1570 7033
William Nording
(1884-1956), Sverige
Oljemålning, Öland, "Utsikt mot Landborgen". Signerad, daterad -46. Olja på pannå, 38x44 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm
Erik Gustaf William Nording, svensk bildkonstnär född 1884, död 1956.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 16 oktober 2023
kl 19:07:07
10/10 23:58:19
William Nording
Läs mer om William Nording